Rubenshuis > Activiteiten > RUBENSHUIS | Mythologische verbeelding

RUBENSHUIS | Mythologische verbeelding

RUBENSHUIS | Mythologische verbeelding

Bereikbaarheid

Hoe geraak ik in het museum?

Openingsuren

Het museum is elke dag open van 10 tot 17 uur, maandag gesloten.

Rondleiding
Jongeren vanaf 15 jaar (15+), Volwassenen (18+)
Doorlopend

Dinsdag, woensdag en donderdag

Hoe komt het dat Hercules een leeuwenhuid draagt? Waarom staan Mercurius en Minerva op de portiek van het Rubenshuis? Hoe gaat het verhaal van Perseus en Andromeda? Kom het te weten tijdens deze rondleiding.

De gids geeft een inleiding op de klassieke godenwereld op de binnenplaats van het Rubenshuis. De keuze voor het Rubenshuis als begin van de rondleiding is niet toevallig: Rubens kocht zijn woning toen hij, na een verblijf van 8 jaar in Italië, terug in Antwerpen kwam wonen. Bij de verbouwingen aan zijn woning liet hij zich inspireren door de antieke architectuur en de klassieke godenwereld die hij beter had leren kennen in Italië.

Voor het tweede deel van de rondleiding trekken we naar het Kolveniershof, gelegen achter het Rubenshuis. Hier is het pas gerestaureerde plafondschilderij de ‘Goden van de Olympusberg’ te zien. Met de plafondschildering als illustratie, geeft de gids meer uitleg over de antieke godenwereld.

 

Praktisch

Scholen

  • Rondleiding vanaf 14 jaar
  • Toegang Rubenshuis: gratis voor klassen onder begeleiding van een leerkracht.

Andere

  • De toegang tot het museum is niet inbegrepen in de prijs van de gids.
  • Vanaf 12 personen geldt het reductietarief van € 6.

Prijs en reservatie

  • Een gidsbeurt kost € 65 (+ € 5 administratieve kosten) voor 1,5 uur.
  • Graag minstens 3 weken vooraf reserveren via

    Antwerpen Toerisme & Congres
    tel.+32 (0)3 232 01 03 
    visit@stad.antwerpen.be

De rondleiding is mogelijk op dinsdag, woensdag en donderdag tijdens de openingsuren van het Rubenshuis en het Rubenianum.

Tijdens de rondleiding wordt het Kolveniershof, de binnenplaats en de tuin van het Rubenshuis bezocht. Er wordt niet binnen gegaan in het Rubenshuis.

 

Tarief

€ 65 (+ € 5 administratieve kosten)

Bron: website Rubenshuis